Ali H. Ghasemi's profile picture
وبسـایت شخصـی

علی حسین قاسمی

Logo
thumbnail

۵۷. فرزند گمشده

[et_pb_section admin_label=”Section” fullwidth=”off” specialty=”on”][et_pb_column type=”2_3″ specialty_columns=”2″][et_pb_row_inner admin_label=”Row”][et_pb_column_inner type=”4_4″ saved_specialty_column_type=”2_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”right” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

خانم و آقای پوسوم با بچه‌هاشون پولی، پائولا و پرسی روی یک درخت بلند زندگی می‌کردن. اون‌ها خونوادهٔ خوشبختی بودن و در کنار همدیگه از زندگی لذت می‌بردن. هر شب در حالی که از دمشون آویزون بودن به خواب می‌رفتن. بله، خوابیدن خونوادهٔ پوسوم اینطوری بود. خانم و آقای پوسوم روی بالاترین شاخه‌ها می‌خوابیدن و سه فرزندشون روی شاخه‌های پایین‌تر.

یک روز صبح بعد از این که خانم و آقای پوسوم از خواب بیدار شدن، پرسی رو که نوزاد بود، ندیدن. پائولا و پولی هنوز خواب بودن و به شاخهٔ درخت آویزون بودن.
خانم پوسوم، پولی و پائولا رو بیدار کرد و پرسید: «شما دخترها امروز صبح پرسی رو ندیده‌این؟»
پولی گفت: «نه مامان.»
پائولا هم گفت: «نه مامان.»
اون‌ها از درخت پایین اومدن تا به دنبال پرسی کوچولو بگردن. اما اون توی جنگل نبود. کنار دریاچه هم نبود. خانوادهٔ پوسوم داشتن ناامید می‌شدن، که پولی یک چیزی دید: «مامان، اون چیه؟»
خانم پوسوم به کندویی که از شاخهٔ یک درخت غان آویزون بود نگاه کرد. توی کندو، پرسی نشسته بود و سرتاپاش رو عسل پوشونده بود. اون کاملاً مشغول بود و مشت‌مشت عسل می‌خورد. زنبورها دورتادورش رو گرفته بودن و با عصبانیت وزوز می‌کردن.
آقای پوسوم پسرش رو صدا زد: «پرسی! همین الان از اونجا بیا پایین!»
پرسی از درخت پایین اومد. پنجه‌هاش چسبناک و پشم‌هاش به‌هم‌ریخته بود. آقای پوسوم، پرسی رو به دریاچه برد و عسل‌ها رو از تنش شست. پرسی می‌لرزید و داد می‌زد: «می‌خوام برم خونه.»
از اون به بعد، خانم و آقای پوسوم پرسی رو پیش خودشون آوردن تا اون هم در کنارشون روی بالاترین شاخهٔ درخت بخوابه.

[/et_pb_text][/et_pb_column_inner][/et_pb_row_inner][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_team_member admin_label=”By Maego Fallis” name=”by Margo Fallis” position=”ترجمه علی حسین قاسمی” image_url=”http://tvahn.ir/wp-content/uploads/margo_fallis.jpg” animation=”off” background_layout=”light” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_team_member][/et_pb_column][/et_pb_section]